Podyplomowe Studia Zespołowej Opieki Duszpasterskiej św. Jana Bożego

upjp2_podpl_1450x650_wns03.jpg

OPIS STUDIÓW

Nazwa studiów: Podyplomowe Studia Zespołowej Opieki Duszpasterskiej Św. Jana Bożego

Typ studiów: doskonalące

Poziom Polskiej Ramy Kwalifikacyjnej: 6

Liczba semestrów: 2 semestry (250 godzin)

CHARAKTERYSTYKA STUDIÓW

Podyplomowe Studia Zespołowej Opieki Duszpasterskiej Św. Jana Bożego są prowadzone przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Polską Prowincją Zakonu Bonifratrów. Studia przeznaczone są dla absolwentów uczelni pierwszego i drugiego stopnia, zarówno duchownych jak i świeckich.

Celem studiów jest nabycie przez studenta wiedzy, umiejętności i kompetencji w rozpoznaniu, nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji interpersonalnych, sposobów rozwiazywania problemów powstałych pod wpływem sytuacji choroby oraz duchowej troski o chorego i jego rodzinę.

Celem studiów jest również nabycie umiejętności współpracy z dyrekcją, pracownikami i wolontariuszami zespołu opiekuńczego, a także koordynacji wolontariatu, inicjowania komitetów bioetycznych, organizowania grup świeckich pomocników duszpasterstwa ochrony zdrowia i pomocy społecznej w lokalnych placówkach we współpracy z kapelanem.

SYLWETKA ABSOLWENTA
Studia kształcą specjalistów w zakresie duszpasterstwa ochrony zdrowia i pomocy społecznej, i przygotowują do pełnienia funkcji kapelana lub asystenta świeckiego w posłudze duszpasterskiej na terenie szpitala, hospicjum lub innej placówki ochrony zdrowia lub pomocy społecznej, jak również w opiece domowej.
Absolwent uzyskuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wraz z certyfikatem praktyk klinicznych i opiekuńczych nadawanym przez Polską Prowincję Zakonu Bonifratrów.

WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIA
  • Warunki przyjęcia na studia: ukończone studia zawodowe lub studia magisterskie (licencjat lub magister).
  • Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się przez Internetową Rejestrację Kandydatów (IRK). Kandydat rejestruje się na stronie irk.upjp2.edu.pl i postępuje zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w IRK.
  • Osoby niebędące obywatelami polskimi mogą podejmować i odbywać studia podyplomowe według zasad określonych we właściwych przepisach.
  • O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
LIMIT MIEJSC

Minimum: 15 osób

Maksimum: 30 osób

WYMAGANE DOKUMENTY

Kandydat na studia podyplomowe składa w sekretariacie studiów następujące dokumenty:

• wydrukowane podanie o przyjęcie na studia wygenerowane z konta kandydata w IRK opatrzone jego własnoręcznym podpisem;
  • odpis dyplomu magisterskiego lub licencjackiego, lub kserokopia dyplomu (oryginał dyplomu do wglądu), lub uwierzytelniona notarialnie kopiadyplomu;
  • życiorys;
  • dowód osobisty lub paszport do wglądu;
  • dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej.
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW
Obecność i aktywność na zajęciach (dopuszczalna jest 10% absencja w ciągu dwusemestralnego cyklu trwania studiów). Zdobycie zaliczeń z wykładów, ćwiczeń, warsztatów i praktyk duszpasterskich.
DANE KONTAKTOWE JEDNOSTKi PROWADZĄCEJ STUDIA
31-002 Kraków, ul. Kanonicza 9, p.301, II piętro

KIEROWNIK STUDIÓW

Ks. dr hab. Grzegorz Godawa
e-mail: grzegorz.godawa@upjp2.edu.pl

PROGRAM STUDIÓW I EFEKTY KSZTAŁCENIA

Program studiów dostępny jest TUTAJ.

DODATKOWE INFORMACJE

Zjazdy będą się odbywać w systemie wykładów, ćwiczeń i warsztatów w piątki w godz. 16.00-21.00 oraz w soboty w godz. 8.30-17.00. Część zajęć będzie odbywać się metodą e-learningu.