Aktualności

Debata publiczna - Znaczenie rodziny w procesie resocjalizacji i pomocy postpenitencjarnej

30.06.2022 Projekty Studenci
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
W dniu 10 czerwca w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie odbyła się debata publiczna nt.: Znaczenia rodziny w procesie resocjalizacji i pomocy postpenitencjarnej.
Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Aresztu Śledczego w Krakowie, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapeutycznego, Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenie MONAR, Małopolskiego Stowarzyszenia PROBACJA, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej św. Ludwiki, rodzinnej pieczy zastępczej, kurateli sądowej oraz pomocy społecznej.
W trakcie dyskusji uwagę koncentrowano przede wszystkim na roli i miejscu rodziny w procesie resocjalizacji nieletnich i młodocianych. Podczas rozmowy wskazano na wiele barier i problemów nie tylko w pracy z rodzinami, ale również we współpracy międzyinstytucjonalnej. Cennym aspektem spotkania były sformułowane przez rozmówców rekomendacje zarówno w zakresie polepszenia pracy z rodzinami nieletnich i młodocianych, jak i w obszarze edukacji pedagogów resocjalizacyjnych.